Homepage

Akce „Krabice od bot“ (děti věnují dětem) čtvrtým rokem na naší škole

Od listopadu na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii Rumburk probíhala akce „Krabice od bot“, kterou jako tradici pořádáme už čtvrtým rokem.

 Principem akce je darovat krabici a tím potěšit děti ze sociálně slabých rodin od 0 do 17 let. Krabice obsahuje drobnosti, které by si mohlo dítě v tomto věku přát nebo potřebovat.  Do akce jsou zapojeny převážně školy a i pro naše žáky je akce zajímavá a velmi užitečná. Dokáží se vcítit do situace, kdy děti z těchto rodin mnohdy dostanou pouze tuto jednu krabici jako vánoční dárek. Nosí dárky, krabice, vánoční papír a aktivně spolupracují, abychom co nejvíce krabic připravili.

Společně jsme připravili a zabalili 89 krabic, které jsme 5. 12. 2019 odvezli do komunitního centra Kostka Krásná Lípa. Centrum potřebovalo vybrat okolo 400 krabic a my máme velikou radost, že jsme jim mohli pomoci k uspokojení požadovaného množství dárků takřka celou čtvrtinou.

Kolektiv pracovníků a žáků SZdŠ a OA

© 2014 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk, příspěvková organizace | Františka Nohy 959/6, 408 30 Rumburk | kremous.com