Homepage

Máme zlato!

Včera se naše škola stala v pořadí sedmou školou v České republice a první střední školou v Ústeckém kraji, která získala ocenění zlatý certifikát FINANČNĚ GRAMOTNÁ ŠKOLA. Aby škola získala výše uvedené ocenění, musí splnit řadu stanovených podmínek. Pro nás je certifikát o to cennější, že se nám ho podařilo získat za méně než jeden rok.

Jednou z podmínek je spolupráce se školskými zařízeními. Rozhodli jsme se, že vytvoříme projekt hravého dopoledne s finanční gramotností, který jsme v uplynulém školním roce na třech základních školách vyzkoušeli a letos ho nabídneme všem základním školám v regionu.

Obohatili jsme tím nabídku zdravotnických akcí (Den zdraví, Nebojme se nemocnice, První pomoc) i o akce ekonomické. Jsem rád, že se nám tak podařilo naplnit motto naší školy: Centrum zdraví a zdravých financí.

Je za tím obrovský kus práce nejen pedagogů, ale také žáků naší školy, kteří nám v uplynulém roce významně pomáhali. Zlato však není konečná – zatím jediná organizace v České republice má diamantový certifikát a před nás je tak postavena výzva, se kterou se chceme poprat.

© 2014 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk, příspěvková organizace | Františka Nohy 959/6, 408 30 Rumburk | kremous.com