Soutěž v poskytování první pomoci v Děčíně

V úterý 19. 3. 2019 se žákyně 3.ZA Bára, Káťa, Klára a Péťa zúčastnily regionální soutěže v poskytování první pomoci s mezinárodní účastí v Děčíně. Tradičně jsme se sešli v obchodním centru Pivovar, kde probíhaly záchranné akce před zraky kolemjdoucích. Po úvodním slovu vedení školy a pozvaných hostů začala akce.
Na prvním stanovišti museli soutěžící ošetřit dívku po pádu ze schodů s poraněním páteře a dívku s tržnými ranami a lehkým otřesem.
Druhé stanoviště se neslo v duchu poranění dvou mužů elektrickým proudem a pádem ze štaflí.
Na třetím stanovišti byly opařeniny a alergická reakce po snědení ořechového zákusku.
Čtvrté stanoviště bylo cíleno na resuscitaci s použitím AED (automatický externí defibrilátor).
Poté se psal znalostní test a žáci prováděli minutovou nepřímou srdeční masáž na modelu napojeném na pc, který následně vyhodnotil kvalitu v %.

Děkujeme žákyním za krásnou reprezentaci školy a těším se na dubnovou soutěž ve Lhotce.

Mgr. Vytlačilová

Fotogalerie