Jak se nebát nemocnice 3

V únoru naše škola pokračovala v projektu „Jak se nebát nemocnice“. Ve středu 6. 2. nás navštívilo 13 dětí z MŠ Krásnolipská Rumburk, v úterý 26. 2.  pak 24 dětí z MŠ Jiřetín pod Jedlovou, které k nám zavítaly poprvé a hned se jim u nás líbilo.  Dětem se pečlivě věnovalo 15 (respektive 14) žákyň třídy 2.ZA oboru Zdravotnický asistent.

Připraveno pro ně bylo pět stanovišť. Na prvním si děti vyzkoušely zrak, vybarvily si očičko a poslechly si, jak o zrak mají pečovat. Další stanoviště se neslo v duchu fyziologických funkcí a lidského těla. Děti se změřily, zvážily, změřil se puls. Mohly si poslouchat vlastní srdíčko před zátěží a po zátěži. Poté přiřazovaly tělesné orgány na model lidského těla. Na třetím stanovišti je čekala obvazová technika. Musely vyčistit ránu na koleni, obvázat řeznou ránu a ošetřit různé zlomeniny. Za odměnu si vymalovaly nafouklou chirurgickou rukavici. Na čtvrté zastávce žákyně připravily divadelní představení s názvem „Nebojím se očkování“. Děti si dále vyzkoušely natahování vody injekční stříkačkou a pak oblékaly miminka. Vyzkoušely si také aplikování injekce do podkoží na modelu pomocí „inzulínky“.  Na posledním stanovišti se učily volat záchrannou službu a resuscitovaly miminko a malé dítě. Všem se dařilo (i těm nejmenším).

Po splnění každého úkolu byly děti odměněny drobnostmi, dostaly medaili. Akce se líbila, děti byly šikovné a nadšené. Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Liluše Vytlačilová