Zdravý úsměv

Dne 26. 2. 2019 se 5 žáků třetího ročníku oboru Zdravotnický asistent zúčastnilo projektu Zdravý úsměv. Akce proběhla v MŠ Dolní Podluží ve třídě předškoláčků. Děvčata s chlapcem zahráli dětem krátkou pohádku o Aničce, která si nechtěla čistit zoubky. Pak pověděli dětem o zdravých a zkažených zoubcích, ukázali, jak si mají děti zoubky správně čistit.  Dětem pak rozdali nové zubními kartáčky, aby si čištění zoubků rovnou vyzkoušely.

Dále žáci naší školy formou hry vysvětlili, co je vhodné a co nevhodné jíst a nakonec si s dětmi popovídali. Akce se dětem velmi líbila. Dokonce měly připravené i překvapení ve formě vlastnoručně vyrobených čelenek s obrázkem zoubku. Mateřská škola projevila zájem i o ostatní námi nabízené projekty a těší se na další spolupráci.

Bc. Pavlína Sychrovská