Jak se nebát nemocnice

Dne 20. 11. 2018 se žákyně třídy 2.ZA oboru Zdravotnický asistent účastnily projektu „Jak se nebát nemocnice“. Naši školu navštívilo 18 dětí z MŠ Klíček v Rumburku. Připraveno pro ně bylo pět stanovišť. Na prvním si děti vyzkoušely zrak, vybarvily si očičko a poslechly si, jak o zrak mají pečovat. Další stanoviště se neslo v duchu fyziologických funkcí. Děti se změřily, zvážily, změřil se jim krevní tlak a puls. Děti si mohly poslouchat vlastní srdíčko. Na třetím stanovišti je čekala obvazová technika. Musely vyčistit ránu na koleni od kamínků, obvázat řeznou ránu a ošetřit zlomeninu lýtka. Na čtvrté zastávce žákyně připravily divadelní představení s názvem „Nebojím se očkování“. Děti si dále vyzkoušely natahování vody injekční stříkačkou a pak oblékaly miminka. Na posledním stanovišti se učily volat záchrannou službu a resuscitovaly miminko a malé dítě.

Po splnění každého úkolu byly děti odměněny drobnostmi.

Akce se líbila, děti byly šikovné a ostych, který byl na začátku, postupně vymizel.

Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Vytlačilová

Fotogalerie