Soutěž v poskytování první pomoci v Děčíně

Soutěž v poskytování první pomoci

V úterý 27. 3. 2018 se vybraní žáci třídy 3.AZ oboru zdravotnický asistent (Honza, Vašek, Katka a Adam) zúčastnili regionálního kola soutěže v poskytování první pomoci s mezinárodní účastí v Děčíně.

Tradičně se soutěž konala v OC Pivovar. Na žáky čekaly čtyři stanoviště, KPR s počítačovým vyhodnocením a znalostní test.

Na prvním stanovišti žáci ošetřovali muže se srdeční zástavou a ženu se zraněným kotníkem. Resuscitace probíhala pomocí automatického externího defibrilátoru a ambuvaku.

Druhé stanoviště se neslo v duchu popálenin. Dvě dívky na sebe zvrhly vařící kávu, jedna si popálila i krk a hrudník, hrozil zde rozvoj šoku a otok dýchacích cest.

Na třetím stanovišti nás „nepřekvapilo“ bodné zranění břicha, pořezané dlaně, agresor a lehce hysterická dívka. Problematické jedince se podařilo brzy zpacifikovat a zranění ošetřit.

Nejvíce krve jsme si užili na posledním stanovišti. Otevřená zlomenina horní části stehna po pádu ze schodů, krvácení z ucha s podezřením na zlomeninu lebky se šokovým stavem.

Žákům veliká pochvala, den jsme si společně užili.

Další informace k celé akci najdete na stránkách Děčínského deníku

Mgr. Miluše Vytlačilová

Fotogalerie