Homepage

Mladý ekonom ÚK

Ve středu 29. 11. proběhlo v budově Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie Rumburk místní kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje. Soutěž, na jejímž průběhu se mimo jiné podílí Ústecký kraj, UJEP a Asociace obchodních akademií, je určena pro tříčlenné týmy složené ze žáků osmých a devátých tříd ZŠ a zjišťuje jejich znalosti z finanční gramotnosti.

Naše škola organizovala místní kolo, které bylo určeno pro 13 základních škol. Všichni soutěžící na stupních vítězů dostali hodnotné ceny v podobě power banky, drobné propagační předměty a dále jako tým pohár. Vítěz navíc postupuje do krajského kola, kde se utká s ostatními vítězi dalších místních kol ÚK.

Všichni soutěžící předvedli, že jim oblast financí není cizí, ale i přesto už má naše škola připravený program zabývající se oblastí finanční gramotnosti, se kterým už příští rok vyrazí do základních škol. Jsme si vědomi (a statistiky nám dávají za pravdu), že v této oblasti mají obzvláště mladí lidé řadu mezer, které pak mohou být příčinou řady problémů od roztočení dluhové spirály až po exekuci.

Naše škola tak kromě již tradičních a velmi kladně hodnocených akcí z oblasti výchovy ke zdraví (Den zdraví, Zdravý dětský úsměv, Poznáváme naše tělo) přichází do regionu i s osvětou v oblasti ekonomické. Ostatně název školy nás k tomu předurčuje. Díky výše zmíněným aktivitám chceme být vnímáni jako „Centrum zdraví a zdravých financí“.

© 2014 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk, příspěvková organizace | Františka Nohy 959/6, 408 30 Rumburk | kremous.com