Soutěž v poskytování první pomoci v Děčíně

Ve středu 22. 3. 2017 se 2 týmy ze 3.ZA (Domča Ďorďová, Klárka Figurová, Káťa Fujdiaková, Míra Horák, Honza Hulan, Jiřka Krzáková, Ája Marková a Týnka Michelová) vydaly do obchodního centra Pivovar v Děčíně, kde se konal 3. ročník regionálního kola v poskytování první pomoci s mezinárodní účastí. Letos kromě 4 stanovišť byl pro žáky připraven test z první pomoci.
Na prvním stanovišti ležel pod vlivem omamných látek muž s bodnou ranou v břiše a velkým krvácením a dvě kamarádky, jedna s lehkými zraněními, druhá lehce hysterická.
Na druhém stanovišti čekal na soutěžící kolabující muž s následnou srdeční zástavou. Jeho přítelkyně měla pohmožděný kotník a byla vyděšená. Zde se resuscitovalo i s použitím AED.
Třetí stanoviště prověřilo teoretické znalosti žáků s připraveným testem.
Velké překvapení čekalo na stanovišti č. 4. Šlo o překotný porod s narozením zdravého „Karlíka“. Všichni jsme zde obdivovali herecký výkon Kačky „figurantky“.
Poslední stanoviště ovládl silný epileptický záchvat, zlomenina předloktí a poranění hlavy.
I když týmy nedosáhly na stupně vítězů, žáci předvedli s velkým nasazením kvalitní výsledky. Přesto, že to byla jejich první soutěž, si vedli velice dobře. Rozdíl na třetí místo byl jen 10 bodů. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy.
M. Vytlačilová

Fotogalerie