Poznáváme naše tělo

V pondělí 6. 3. 2017 jsme navštívili MŠ Slovíčko Varnsdorf se vzdělávací akcí „Poznáváme naše tělo“.

Děti jsme rozdělili do tří skupinek. Na prvním stanovišti je Týnka Michelová seznámila s lidským tělem, uložením a funkcí jednotlivých orgánů. Aby zjistila, že děti poslouchaly, musely k nakreslenému modelu přiřadit jednotlivé orgány na správné místo v těle.

Na druhém stanovišti je Týnka Sůrová seznámila se smysly. Po úvodním výkladu si děti vytahovaly z přikrytého košíku věci a snažily se je poznat hmatem. Pak se zavázanýma očima kreslily obrázek. Šlo o to vyzkoušet si situace při absenci jednoho ze smyslů. Výsledné kresby byly zajímavé a úsměvné.

Na třetím stanovišti Ája Marková vysvětlila dětem stavbu kostí a jejich funkci. Na modelu zdůraznila, jaké orgány kosti chrání a co se stává v případě úrazu. Děti si vyzkoušely na sobě, proč máme klouby, kosti, co je chrupavka. Poté měly děti za úkol formou pexesa zopakovat vše, co se u nás dozvěděly. Akce se moc povedla, zúčastnilo se 20 dětí.