První pomoc -Děčín

Ve středu 16. 3. 2016 se 4 žákyně třídy 3.ZA - Lucie Čechová, Tereza Hanykýřová, Denisa Muchová a Tereza Vajsová společně s M. Vytlačilovou vydaly do centra Pivovar v Děčíně na oblastní kolo soutěže v první pomoci. Soutěži předcházel zhruba osmihodinový teoreticko-praktický nácvik.

U prvního stanoviště byli dva zranění zářivkovým krytem (řezné rány, tepenné krvácení, cizí tělesa v ranách).

Druhé stanoviště ovládla resuscitace s profesionálními pomůckami.

Třetí stanoviště ovládly popáleniny různého stupně, zhmožděné předloktí a střepy v ráně.

Na čtvrtém stanovišti byl opilý a velmi hysterický mladík s podezřením na poranění krční páteře, s otevřenou zlomeninou stehenní kosti a tržnou ranou na čele. Vedle něj obtěžovala záchranáře jeho hysterická přítelkyně. Bylo asi nejtěžší na zvládnutí celé situace. I zde jsme musely používat profesionální pomůcky.

Nakonec jsme se umístily na 5. místě z osmi družstev. Od vyšších pozic nás dělilo jen pár bodů. Žákyně na konci soutěže získaly účastnický list, občerstvení a upomínkové předměty. Děkujeme za reprezentaci školy. J M. Vytlačilová

fotogalerie