Buďme vidět

Pod tímto názvem byl na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii Rumburk spuštěn projekt, jehož cílem je minimalizovat riziko střetu chodců s vozidly. Termín byl záměrně zvolen právě na období, kdy řada žáků i zaměstanců přichází do školy, či z ní odchází za snížené viditelnosti.

Všem žákům a zaměstnancům školy byly v uplynulých dnech rozdány reflexní pásky, díky nimž je mohou vidět řidiči až na vzdálenost dvou set metrů. Pásky jsou flexibilní a lze je jednoduše připevnit na rukáv, nohavici nebo batoh. Současně byla s žáky vedena diskuse, jaké následky může mít střet chodce s automobilem jak z hlediska zdravotnického, tak ekonomického.

Pokud i vy chcete být vidět, máte možnost reflexní pásky získat na výstavě Vzdělávání 2015/2016, která se koná 9. a 10. listopadu v DK Rumburk nebo přímo v budovách školy na dnech otevřených dveří 7. prosince nebo 11. ledna.