První pomoc - Lhotka

Ve středu 29. 4. 2015 se žákyně 3.ZA (Veronika Bittmanová, Tereza Fraňková, Lenka Holbusová a Jana Horáčková) a M. Vytlačilová vydaly na soutěž první pomoci v přírodě - Lhotka 2015. Soutěž pořádá Soukromá střední zdravotnická škola Mělník. Probíhá ve fyzicky náročném přírodním terénu.

Na prvním stanovišti čekalo 7 zraněných dopravní nehody. Bylo to nejnáročnější stanoviště (dvě bezvědomí, kontuze hrudníku, zlomeniny, krvácení, cizí tělesa v ranách, šokové stavy a hysterie). Dále nás čekaly 4 dívky, které stanovaly. Přítel jedné z nich se opil a způsobil komplikace (intoxikace alkoholem, znásilněná, s nožem v břiše a poslední s řeznými ranami). Na třetím stanovišti byla lezecká skupina 4 lidí (jeden k resuscitaci po pádu ze skály, hysterická dívka po uvolnění z lana s tržnými ranami a dva mladíci bez výrazných zranění). Poslední stanoviště bylo u silnice. Rusky hovořící rybářka byla svědkem sražení dvou cyklistů (jeden cyklista v šoku s otevřenou zlomeninou stehenní kosti a žena s vykloubeným ramenem, která jela na kole s kojencem, u kterého byla nutná neodkladná resuscitace).

Pro žákyně první zkušenost s pomocí v přírodě. I přesto porazily 4 týmy. Moc jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.J

Mgr. M. Vytlačilová