Poznáváme naše tělo

V úterý 3. 2. 2015 navštívilo naši školu 15 dětí z MŠ Sukova Rumburk, aby se zúčastnily vzdělávací akce „Poznáváme naše tělo“. Akce se konala v aule budovy SZdŠ.

Na prvním stanovišti je Jiřka Krzáková a Týnka Michelová seznámily s lidským tělem, uložením a funkcí jednotlivých orgánů. Aby zjistily, že děti poslouchaly, musely pak k nakreslenému modelu přiřadit jednotlivé orgány na správné místo v těle.

Na druhém stanovišti Terezka Vajsová a Denča Wolfová vysvětlily dětem stavbu kostí a jejich funkci. Na modelu zdůraznily, jaké orgány kosti chrání a co se stává v případě úrazu. Poté měly děti za úkol formou pexesa zopakovat vše, co se u nás dozvěděly.

Akce se dětem líbila, byly šikovné a my se těšíme na další spolupráci.

Mgr. Miluše Vytlačilová