Jak se nebát nemocnice

Dne 25. 11. 2014 přišlo 18 dětí z MŠ Klíček a 13. 1. 2015 v 9:00 33 dětí z MŠ V Podhájí v Rumburku na akci „Jak se nebát nemocnice“.

Děti se rozdělily do pěti skupin a vydaly se společně se svou provádějící sestřičkou na stanoviště. Budoucí sestřičky ze třídy 2.ZA jim ukázaly, že se nemají bát očkování formou divadelního představení, jak správně ošetřit zranění, jak pečovat o své oči. Dále jim změřily krevní tlak, puls, zvážily je a změřily výšku. Děti si navzájem poslouchaly, jak jim tluče srdíčko. Na stanovišti první pomoci děti zachraňovaly miminko i dospělého, učily se přivolat pomoc telefonem, sestřičky je nosily na nosítkách. Děti se aktivně zapojovaly do dění, měly radost z drobných odměn a hlavně z medailí. Paní učitelky z MŠ akci chválily.

Mgr. Miluše Vytlačilová