Mikulášská nadílka pro nemocné děti

Jako každý rok se na nás dětské oddělení obrátilo se žádostí navštívit malé pacienty v nemocnici, kteří si nemohli vyzpívat balíček ovoce a sladkostí od pohádkových postav – Mikuláše, čerta a anděla – v domácím prostředí.

V pátek 5. prosince v dopoledních hodinách žákyně převlečené do působivých obleků pohádkových postav  čertů, andělů a Mikuláše – Nikola Broučilová, Nikola Palková, Nikola Lhotáková, Michaela Pavlíčková a Petra Vojířová připravily Mikulášskou nadílku pro nemocné děti v Lužické nemocnice. Za přednášení a zpívání písniček děti dostaly ovocnou nadílku, kterou jsme  pro ně získaly sponzorským darem od paní Kratochvílové a pana Adámka – Ovoce a zelenina.

Pohádkové bytosti také navštívily ostatní ošetřovací jednotky, kde sklidily velký úspěch. Někteří nemocní také zarecitovali nebo zazpívali písničky.

Žákyně  všem popřály hodně zdraví, spokojenost a brzké uzdravení.

Jitka Čapíková