Vánoční akademie v domově pro seniory

V pondělí 15. prosince  a  ve čtvrtek 18. prosince 2014 v dopoledních hodinách žáci ze třídy 3.ZA navštívili klienty v Domě pro seniory v Krásné Lípě a ve Šluknově. Akademie  probíhala v kulturní místnosti, která byla již vyzdobena vánoční tématikou. Děvčata si pro klienty připravila pásmo vánočních koled, které doplnila vánočními pranostikami a obrázky. Zpěv byl doprovázen hrou na klavír, prskavkami a hořícími svíčkami. Po skončení akademie žáci předali lidem vlastnoručně zhotovená přáníčka a drobné dárky.

Ve Šluknově se adventní nálada umocnila, když se děvčata posadila ke klientům, popíjela s nimi kávu, ochutnala  cukroví a hovořila s lidmi - vše za znění vánočních koled.

Klientům a personálu se besídka velmi líbila, někteří lidé s námi zpívali. Akademie se neobešla bez slz dojetí.

Vedení nás opět  požádalo  o zopakování této akce v příštím roce.

Jitka Čapíková