První pomoc pro žáky ze ZŠ v Dolní Poustevně

Dne 6. listopadu 2014 si děvčata ze  třídy 3.ZA – K. Masařová, M. Nováková,  N. Lhotáková, M. Pavlíčková a P. Vojířová – připravila pro děti ze ZŠ Dolní Poustevna přednášku o poskytování první pomoci. Pro žáky bylo připraveno 5 stanovišť (1. Resuscitace, 2. Zástava krvácení, 3. Zlomeniny, 4. Lékárnička, 5. Rány), na kterých se děti střídaly po 20 minutách. Vyslechly si základy ošetřování drobných zranění a mohly si zde vyzkoušet i praktické dovednosti – šátkové obvazy, resuscitaci, obvazování, vyndávání klíšťat...

Žáci byli nadšeni, paní učitelka Procházková byla s realizací První pomoci spokojena a  požádala nás o opakování této akce v příštím školním roce.