Podpora zdravotnického vzdělávání

Jsme rádi, že podpora vzdělávání ve zdravotnických oborech nezůstala prázdným slibem. Od letošního školního roku mohou naši žáci, studující obor zdravotnický asistent, získat příjemnou finanční podporu díky dotačnímu programu vyhlášenému Ústeckým krajem.

Částka se pohybuje mezi čtyřmi a půl tisíci korun v prvním ročníku a deseti tisíci v ročníku čtvrtém. Samozřejmě nic není zadarmo. Jedná se o motivační stipendium, které žáky „přesvědčuje“, že má smysl do školy pravidelně chodit, pilně v ní pracovat a současně nezlobit. Starší ročníky se možná pozastaví, že to je přeci samozřejmé, ale skutečnost je v dnešní době trochu odlišná.

Věříme, společně s naším zřizovatelem, že vyhlášený program splní svůj účel a že se podaří zlepšit poněkud neutěšenou situaci v našem zdravotnictví. Pokud máte zájem o přesné částky a podmínky jejich získání, obraťte se na nás, případně na webové stránky Ústeckého kraje.