Homepage

Nepravdivé informace

V průběhu minulých dnů jsme získali z několika zdrojů informace, které nás velmi znepokojily a ke kterým se musíme vyjádřit, protože zásadně poškozují jméno naší školy.

Několika žákům devátých tříd bylo oznámeno, že naše škola neotevírá v příštím školním roce první ročníky a že si mají dát přihlášku na jinou školu. Toto tvrzení se samozřejmě nezakládá na pravdě. Proč by se jinak naše škola účastnila různých burz, pořádala dny otevřených dveří apod. Je nám ovšem jasné, že pokud se tuto informaci dozvědí žáci nebo jejich rodiče například od učitelů, mohou ji chápat jako pravdivou.

Současně jsme se dozvěděli, že se naše škola bude přesunovat do Varnsdorfu, že se bude rušit a podobné nesmysly. Je možné, že se jedná o „lidovou tvořivost“, která vzniká díky nepřesným a zkresleným informacím. Pravdou je, že spolupracujeme s varnsdorfskou školou na projektu otevření oboru všeobecná sestra na VOŠ.

Naše žáky již od prvního ročníku učíme, aby si získané informace ověřovali na více nezávislých místech. Podobný postup doporučujeme i ostatním. Vzít mobil a zavolat k nám, je ten nejjednodušší.

 

Vedení SZdŠ a OA Rumburk

© 2014 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk, příspěvková organizace | Františka Nohy 959/6, 408 30 Rumburk | kremous.com